sparvagenidrott@hotmail.com
 

Här är Spårvägens alla 850 SM-guld (till och med februari 2020) i kronologisk ordning.

1   Friidrott Lag terräng 8 km 1930    
2   Friidrott Lag terräng 8 km 1931    
3   Tyngdlyftning Alvar Röstlund 82,5 kg 1937    
4   Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1939    
5   Tyngdlyftning Alvar Röstlund 82,5 kg 1940    
6   Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1940    
7   Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1940    
8   Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1942    
9   Friidrott Lag terräng 8 km 1942    
10   Friidrott Gösta Tegerholm 10 000 m 1942    
11   Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1942    
12   Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1943    
13   Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1943    
14   Friidrott Gunnar Bratt 10 000 m 1943    
15   Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1944    
16   Friidrott Lag terräng 8 km 1944    
17   Friidrott Lag 10 000 m 10 000 m 1944    
18   Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1946    
19   Friidrott Lag terräng 8 km 1946    
20   Friidrott Lag terräng 8 km 1947    
21   Friidrott Lag 10 000 m 10 000 m 1947    
22   Friidrott Gösta Tegerholm 25 000 m 1947    
23   Skidorientering Alf Källman Skidorientering 1951    
24   Tyngdlyftning Ingemar Lyshag 67,5 kg 1956    
25   Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1961    
26   Rodd Kerstin Hamrin singel 1961    
27   Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1962    
28   Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1963    
29   Brottning Karl-Åke Axelsson fristil 1963    
30   Brottning Urban Frändfors fristil 1963    
31   Tyngdlyftning Enar Edberg 60 kg 1965    
32   Brottning Karl-Åke Axelsson fristil 1965    
33   Brottning Rick Sylvester fristil 1966    
34   Brottning Göran Johansson fristil 1966    
35   Bordtennis Marita Neidert damdubbel 1970    
36   Bordtennis Marita Neidert damsingel 1970    
37   Friidrott Raimo Pihl spjut 1970    
38   Badminton Sture Johnsson herrsingel 1971    
39   Bordtennis Marita Neidert/Siv Pettersson damdubbel 1971    
40   Varpa Lennart Westerberg centimeter 1971    
41   Friidrott Anders Arrhenius kula 1971    
42   Badminton Sture Johnsson herrsingel 1972    
43   Badminton Sture Johnsson herrdubbel 1972    
44   Simning Per Berglund 100 fjäril 1972    
45   Friidrott Börje Konstenius 4 km 1972    
46   Badminton Sture Johnsson herrsingel 1973    
47   Badminton Karin Lindqvist  damdubbel 1973    
48   Tyngdlyftning Bo Johansson 110 kg 1973    
49   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 medley 1973    
50   Simning Jeanette Pettersson I: 200 bröst 1973    
51   Simning Lagkapp herrar I: 4x200 1973    
52   Simning Per Berglund 100 fjäril 1973    
53   Friidrott Stafett herrar 4x800 1973    
54   Friidrott Sverker Svensson  800 m 1973    
55   Badminton Sture Johnsson herrsingel 1974    
56   Friidrott Stafett herrar 4x800 1974    
57   Friidrott Raimo Pihl femkamp 1974    
58   Simning Lagkapp herrar 4x100 medley 1974    
59   Simning Bob Casting 100 fjäril 1974    
60   Friidrott Raimo Pihl spjut 1974    
61   Brottning Deszö Berescky fristil 1974    
62   Badminton Sture Johnsson herrsingel 1975    
63   Brottning Lars-Erik Nilsson grekromersk 1975    
64   Tyngdlyftning Björn Hedin 82,5 kg 1975   stöt
65   Brottning Lag-SM fristil 1975    
66   Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1975    
67   Brottning Patrik Kjellberg fristil 1975    
68   Brottning Hans Antonsson fristil 1975    
69   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976   ryck
70   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976   stöt
71   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976   sammanlagt
72   Tyngdlyftning Juhani Mursu 75 kg 1976   stöt
73   Tyngdlyftning Juhani Mursu 75 kg 1976   sammanlagt
74   Friidrott Raimo Pihl spjut 1976    
75   Friidrott Helena Pihl femkamp 1976    
76   Friidrott Raimo Pihl tiokamp 1976    
77   Badminton Sture Johnsson herrsingel 1977    
78   Bordtennis Marita Neidert/Birgitta Rådberg damdubbel 1977    
79   Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1977    
80   Friidrott Anders Arrhenius kula 1977    
81   Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1977    
82   Friidrott Pär Wallin 5000 m 1977    
83   Brottning Patrik Kjellberg fristil 1977    
84   Bordtennis Ulf Thorsell/Birgitta Rådberg mixed dubbel 1978    
85   Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1978    
86   Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1978    
87   Friidrott Raimo Pihl spjut 1978    
88   Friidrott Anders Arrhenius kula 1978    
89   Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1978    
90   Friidrott Pär Wallin 5000 m 1978    
91   Brottning Sonny Broman  fristil 1978    
92   Brottning Abbas Asly fristil 1978    
93   Brottning Deszö Berescky fristil 1978    
94   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979   ryck
95   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979   stöt
96   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979   sammanlagt
97   Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1979    
98   Friidrott Anders Arrhenius kula 1979    
99   Friidrott Lars Holmblad diskus 1979    
100   Friidrott Pär Wallin 5000 m 1979    
101   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1979    
102   Brottning Sonny Broman  fristil 1979    
103   Brottning Deszö Berescky fristil 1979    
104   Brottning Frank Andersson grekromersk 1980    
105   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1980    
106   Brottning Deszö Berescky fristil 1980    
107   Brottning Frank Andersson fristil 1980    
108   Bordtennis Jan-Ove Waldner/Mikael Appelgren herrdubbel 1981    
109   Bordtennis Mikael Appelgren herrsingel 1981    
110   Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1981    
111   Brottning Frank Andersson grekromersk 1981    
112   Brottning Roger Öberg grekromersk 1981    
113   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1981   stöt
114   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1981   sammanlagt
115   Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1981    
116   Friidrott Stafett herrar 4x100 1981    
117   Friidrott Christer Garpenborg 100 m 1981    
118   Friidrott Anders Hoffström längd 1981    
119   Friidrott Nina Persson längd 1981    
120   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1981    
121   Tennis Lag-SM herrar tennis 1981    
122   Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1982    
123   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1982    
124   Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1982    
125   Brottning Sonny Broman  grekromersk 1982    
126   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982   ryck
127   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982   stöt
128   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982   sammanlagt
129   Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1982    
130   Friidrott Anders Skärvstrand kula 1982    
131   Friidrott Anders Hoffström längd 1982    
132   Friidrott Lag-SM damer friidrott 1982    
133   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1982    
134   Brottning Roger Säll fristil 1982    
135   Brottning Claes Axelsson fristil 1982    
136   Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1983    
137   Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1983    
138   Bordtennis Lars Franklin herrdubbel 1983    
139   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1983    
140   Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1983    
141   Brottning Lag-SM  fristil 1983    
142   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983   ryck
143   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983   stöt
144   Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983   sammanlagt
145   Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1983    
146   Friidrott Stafett damer 4x800 1983    
147   Friidrott Lena Möller 100 m 1983    
148   Simning Ulrika Sandmark 1500 m fritt 1983    
149   Simning Annelie Wennberg 200 fjäril 1983    
150   Simning Ulrika Sandmark 800 m 1983    
151   Brottning Claes Axelsson fristil 1983    
152   Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1984    
153   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1984    
154   Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1984    
155   Brottning Lag-SM fristil 1984    
156   Brottning Kent Andersson grekromersk 1984    
157   Friidrott Stafett damer 4x100 1984    
158   Friidrott Stafett damer 4x800 1984    
159   Friidrott Annette Tånnander sjukamp 1984    
160   Friidrott Anders Skärvstrand kula 1984    
161   Friidrott Anette Westerberg 1500 m 1984    
162   Friidrott Lag-SM damer friidrott 1984    
163   Brottning Kent Andersson fristil 1984    
164   Brottning Claes Axelsson fristil 1984    
165   Brottning Parviz Khosravi fristil 1984    
166   Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1985    
167   Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1985    
168   Friidrott Stafett damer 4x100 1985    
169   Simning Ulrika Sandmark 1500 m 1985    
170   Friidrott Gunilla Andrén 800 m 1985    
171   Brottning Claes Axelsson fristil 1985    
172   Brottning Parviz Khosravi fristil 1985    
173   Brottning Örjan Jansson fristil 1985    
174   Friidrott Anders Skärvstrand I: kula 1986    
175   Friidrott Anders Hoffström I: längd 1986    
176   Friidrott Lena Möller I: 60 m 1986    
177   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1986    
178   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1986    
179   Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1986    
180   Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1986   ryck
181   Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1986   sammanlagt
182   Brottning Lag-SM herrar fristil 1986    
183   Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1986    
184   Friidrott Stafett damer 4x100 1986    
185   Friidrott Lag-SM damer friidrott 1986    
186   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1986    
187   Simning Annelie Wennberg 200 fjäril 1986    
188   Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1986    
189   Friidrott Lena Möller 100 m 1986    
190   Friidrott Anders Skärvstrand kula 1986    
191   Friidrott Gunilla Andrén 1500 m 1986    
192   Friidrott Anders Hoffström längd 1986    
193   Brottning Parviz Khosravi fristil 1986    
194   Brottning Tapio Hiltunen fristil 1986    
195   Brottning Örjan Jansson fristil 1986    
196   Friidrott Anders Skärvstrand I: kula 1987    
197   Friidrott Jonas Röjdmark I: längd 1987    
198   Friidrott Christina Nordström I: höjd 1987    
199   Friidrott Lena Möller I: 60 m 1987    
200   Brottning Frank Andersson grekromersk 1987    
201   Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1987    
202   Brottning Lag-SM herrar fristil 1987    
203   Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1987   ryck
204   Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1987    
205   Friidrott Lag-SM damer friidrott 1987    
206   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1987    
207   Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1987    
208   Friidrott Taina Ståhl diskus 1987    
209   Friidrott Anders Hoffström längd 1987    
210   Brottning Kent Andersson fristil 1987    
211   Brottning Tapio Hiltunen fristil 1987    
212   Brottning Kent Andersson fristil 1988    
213   Brottning Tapio Hiltunen fristil 1988    
214   Badminton Christine Magnusson damsingel 1988    
215   Badminton Thomas Kihlström/Christine Magnusson mixed dubbel 1988    
216   Badminton Christine Magnusson damdubbel 1988    
217   Friidrott Birgitta Wåhlin I: 3000 m 1988    
218   Friidrott Kerstin Göransson I: 400 m 1988    
219   Bordtennis Johan Fallby mixed dubbel 1988    
220   Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1988    
221   Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1988    
222   Friidrott Lag terräng män 4 km 1988    
223   Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1988    
224   Badminton Christine Magnusson damsingel 1989    
225   Badminton Christine Magnusson damdubbel 1989    
226   Friidrott Mikael Andersson I: 1500 m 1989    
227   Friidrott Örjan Hemström I: 3000 m 1989    
228   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1989    
229   Cykel Bengt Ring 180 km linjelopp 1989    
230   Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1989    
231   Friidrott Anette Westerberg 1500 m 1989    
232   Friidrott Christina Nordström höjd 1989    
233   Badminton Christine Magnusson damsingel 1990    
234   Badminton Christine Magnusson damdubbel 1990    
235   Brottning Per-Olle Lindahl grekromersk 1990    
236   Friidrott Örjan Hemström 12 km 1990    
237   Friidrott Lag terräng män 12 km 1990    
238   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1990    
239   Friidrott Claes Albihn  110 m häck 1990    
240   Badminton Jens Olsson herrsingel 1991    
241   Friidrott Sören Tallhem I: kula 1991    
242   Badminton Lag-SM badminton 1991    
243   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1991    
244   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1991    
245   Simning Anders Holmertz 100 m fritt 1991    
246   Simning Anders Holmertz 400 fritt 1991    
247   Friidrott Sören Tallhem kula 1991    
248   Simning Anders Holmertz 200 m 1991    
249   Simning Anders Holmertz 1500 m 1991    
250   Cykel Niklas Kindåker 180 km linjelopp 1991    
251   Simning Anders Holmertz I: 400 m 1991    
252   Simning Anders Holmertz I: 200 medley 1991    
253   Simning Anders Holmertz I: 200 1991    
254   Badminton Lim Xiao Qing damsingel 1992    
255   Friidrott Sören Tallhem I: kula 1992    
256   Friidrott Claes Albihn  I: 60 m häck 1992    
257   Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 1992    
258   Friidrott Carl-Johan Alm I: stav 1992    
259   Friidrott Malin Ewerlöf I: 800 1992    
260   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1992    
261   Bordtennis Pernilla Pettersson mixed dubbel 1992    
262   Tyngdlyftning Hedi Slimani 60 kg 1992   ryck
263   Brottning Christer Borssén fristil 1992    
264   Brottning Dennis Åbom fristil 1992    
265   Friidrott lag terräng män 12 km 1992    
266   Cykel Michael Andersson 50 km tempo 1992    
267   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1992    
268   Simning Anders Holmertz 400 fritt 1992    
269   Simning Anders Holmertz 200 m 1992    
270   Friidrott Sören Tallhem kula 1992    
271   Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1992    
272   Friidrott Carl-Johan Alm stav 1992    
273   Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1992    
274   Simning Anders Holmertz I: 400 m 1992    
275   Simning Anders Holmertz I: 200 medley 1992    
276   Simning Anders Holmertz I: 100 medley 1992    
277   Simning Anders Holmertz I: 200 1992    
278   Friidrott Åsa Carlsson I: 400 m 1993    
279   Friidrott Carl-Johan Alm I: stav 1993    
280   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1993    
281   Bordtennis Lag-SM damer bordtennis 1993    
282   Brottning Christer Borssén fristil 1993    
283   Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 1993    
284   Friidrott Kent Larsson kula 1993    
285   Simning Anders Holmertz 100 fritt 1993    
286   Simning Louise Jöhncke 100 fritt 1993    
287   Simning Fredrik Rosenholm 200 bröst 1993    
288   Simning Lagkapp herrar 4x200 1993    
289   Simning Anders Holmertz 400 fritt 1993    
290   Simning Anders Holmertz 200 medley 1993    
291   Simning Anders Holmertz 200 fritt 1993    
292   Simning Lagkapp herrar 4x100 medley 1993    
293   Simning Anders Holmertz I: 100 1993    
294   Simning Anders Holmertz I: 400 1993    
295   Simning Anders Holmertz I: 100 medley 1993    
296   Simning Anders Holmertz I: 200 1993    
297   Brottning Lag-SM herrar fristil 1994    
298   Simning Lagkapp herrar I: 4x200 1994    
299   Simning Anders Holmertz I: 400 1994    
300   Simning Fredrik Rosenholm I: 200 bröst 1994    
301   Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1994    
302   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 1994    
303   Simning Anders Holmertz I: 100 1994    
304   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 medley 1994    
305   Simning Anders Holmertz I: 200 1994    
306   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1994    
307   Brottning Martin Lidberg fristil 1994    
308   Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 1994    
309   Friidrott lag terräng män 12 km 1994    
310   Friidrott Anders Szalkai maraton 1994    
311   Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1994    
312   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1994    
313   Simning Lagkapp herrar 4x200 1994    
314   Simning Anders Holmertz 400 fritt 1994    
315   Simning Louise Jöhncke 100 fritt 1994    
316   Simning Lena Eriksson 200 bröst 1994    
317   Simning Anders Holmertz 100 fritt 1994    
318   Simning Louise Jöhncke 100 fjäril 1994    
319   Simning Lagkapp damer 4x100 fritt 1994    
320   Simning Anders Holmertz 200 fritt 1994    
321   Simning Lagkapp damer 4x100 medley 1994    
322   Simning Lagkapp herrar 4x100 medley 1994    
323   Friidrott Sören Tallhem kula 1994    
324   Friidrott Patrik Thavelin höjd 1994    
325   Simning Lagkapp herrar I: 4x200 1995    
326   Simning Lagkapp damer I: 4x50 medley 1995    
327   Simning Fredrik Letzler I: 50 fritt 1995    
328   Simning Anders Holmertz I: 400 m fritt 1995    
329   Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1995    
330   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 1995    
331   Simning Fredrik Letzler I: 100 m fritt 1995    
332   Simning Louise Jöhncke I: 200 fritt 1995    
333   Simning Anders Holmertz I: 200 m fritt 1995    
334   Friidrott Marika Johansson I: 200 1995    
335   Friidrott Åsa Carlsson I: 400 1995    
336   Bordtennis Pernilla Pettersson/Heléne Gustafsson damdubbel 1995    
337   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1995    
338   Brottning Sandor Csergö fristil 1995    
339   Brottning Martin Lidberg fristil 1995    
340   Friidrott lag terräng män 12 km 1995    
341   Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1995    
342   Friidrott Stafett damer 4x400 1995    
343   Friidrott Stafett herrar 4x1500 1995    
344   Simning Lagkapp herrar 4x200 1995    
345   Simning Anders Holmertz 400 m fritt 1995    
346   Simning Fredrik Letzler 100 m fritt 1995    
347   Simning Fredrik Rosenholm 200 m bröst 1995    
348   Friidrott Kent Larsson kula 1995    
349   Friidrott Claes Albihn  110 m häck 1995    
350   Simning Anders Holmertz 200 m fritt 1995    
351   Simning Stefan Scherling 100 m bröst 1995    
352   Friidrott Jonny Petrén 3000 hinder 1995    
353   Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1995    
354   Simning Louise Jöhncke 200 m fritt 1995    
355   Simning Fredrik Letzler 50 m fritt 1995    
356   Simning Anders Holmertz 200 medley 1995    
357   Simning Lagkapp herrar 4x100 medley 1995    
358   Friidrott Åsa Carlsson 400 m häck 1995    
359   Friidrott Carl-Johan Alm stav 1995    
360   Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1995    
361   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1995    
362   Simning Anders Holmertz I: 400 m fritt 1996    
363   Simning Anders Holmertz I: 100 m fritt 1996    
364   Simning Anders Holmertz I: 200 m fritt 1996    
365   Friidrott Åsa Carlsson I: 400 1996    
366   Friidrott Patrik Thavelin I: höjd 1996    
367   Bordtennis Pernilla Pettersson/Heléne Gustafsson damdubbel 1996    
368   Bordtennis Pernilla Pettersson damsingel 1996    
369   Brottning Roger Lundholm grekromersk 1996    
370   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1996    
371   Brottning Sandor Csergö fristil 1996    
372   Brottning Johnny Åbom fristil 1996    
373   Friidrott Idris Ibrahim 12 km 1996    
374   Friidrott Anders Szalkai maraton 1996    
375   Friidrott Stafett damer 4x800 1996    
376   Friidrott Stafett damer 4x400 1996    
377   Friidrott Stafett herrar 4x1500 1996    
378   Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1996    
379   Simning Lagkapp herrar 4x200 fritt 1996    
380   Simning Lena Eriksson 200 m bröst 1996    
381   Simning Anders Holmertz 400 m fritt 1996    
382   Simning Fredrik Rosenholm 200 m bröst 1996    
383   Simning Anders Holmertz 100 m fritt 1996    
384   Simning Anders Holmertz 200 m fritt 1996    
385   Simning Anders Holmertz 200 medley 1996    
386   Simning Louise Jöhncke 200 m fritt 1996    
387   Simning Lena Eriksson 100 m bröst 1996    
388   Friidrott Claes Albihn  110 m häck 1996    
389   Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1996    
390   Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1996    
391   Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1996    
392   Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 1997    
393   Friidrott Johnny Jönsson I: 1500 1997    
394   Bordtennis Pernilla Pettersson damsingel 1997    
395   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1997    
396   Brottning Martin Lidberg fristil 1997    
397   Simning Anders Holmertz I: 100 fritt 1997    
398   Simning Lagkapp herrar I: 4x50 medley 1997    
399   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 fritt 1997    
400   Simning Jonas Åkesson I: 50 fritt 1997    
401   Simning Anders Holmertz I: 400 fritt 1997    
402   Simning Peter Aronsson I: 200 bröst 1997    
403   Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1997    
404   Friidrott Anders Szalkai maraton 1997    
405   Friidrott Stafett damer 4x800 1997    
406   Friidrott Stafett herrar 4x1500 1997    
407   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1997    
408   Simning Fredrik Rosenholm 200 bröst 1997    
409   Friidrott Sören Tallhem kula 1997    
410   Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1997    
411   Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1997    
412   Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1997    
413   Friidrott Sören Tallhem I: kula 1998    
414   Brottning Lag-SM herrar grekromersk 1998    
415   Friidrott Henrik Värendh I: 60 m häck 1998    
416   Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 m 1998    
417   Simning Lagkapp herrar I: 4x50 medley 1998    
418   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 fritt 1998    
419   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 medley 1998    
420   Simning Tobias Marklund I: 200 rygg 1998    
421   Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 1998    
422   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1998    
423   Friidrott Anders Szalkai maraton 1998    
424   Friidrott Jennie Åkerberg maraton 1998    
425   Simning Peter Aronsson 200 bröst 1998    
426   Friidrott Sören Tallhem kula 1998    
427   Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1998    
428   Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1998    
429   Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1998    
430   Brottning Johnny Åbom fristil 1998    
431   Brottning Mikael Axelsson fristil 1998    
432   Friidrott Maria Richtnér I: femkamp 1999    
433   Friidrott Sören Tallhem I: kula 1999    
434   Friidrott Patrik Johansson I: 3000 m 1999    
435   Tyngdlyftning Per Nilsson 62,5 kg 1999   stöt
436   Tyngdlyftning Per Nilsson 62,5 kg 1999   sammanlagt
437   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999   ryck
438   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999   stöt
439   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999   sammanlagt
440   Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999   ryck
441   Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999   stöt
442   Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999   sammanlagt
443   Simning Louise Jöhncke I: 100 m fritt 1999    
444   Simning Lagkapp herrar I: 4x100 1999    
445   Simning Lagkapp damer I: 4x50 medley 1999    
446   Brottning Ara Abrahamian grekromersk 1999    
447   Brottning Martin Lidberg grekromersk 1999    
448   Friidrott Stafett herrar 4x1500 1999    
449   Simning Louise Jöhncke 100 m fritt 1999    
450   Simning Emma Igelström 200 m bröst 1999    
451   Friidrott Maria Richtnér sjukamp 1999    
452   Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1999    
453   Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1999    
454   Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1999    
455   Brottning Lag-SM herrar grekromersk 1999    
456   Brottning Eddy Bengtsson fristil 1999    
457   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000   ryck
458   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000   stöt
459   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000   sammanlagt
460   Simning Emma Igelström 200 bröst 2000    
461   Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2000    
462   Brottning Samuel Manukian grekromersk 2000    
463   Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2000    
464   Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2000    
465   Brottning Martin Lidberg grekromersk 2000    
466   Brottning Eddy Bengtsson grekromersk 2000    
467   Bordtennis Lag-SM damer bordtennis 2000    
468   Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 2000    
469   Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2000    
470   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2000    
471   Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2000    
472   Friidrott Maria Richtnér sjukamp 2000    
473   Friidrott Patrik Johansson 1500 m 2000    
474   Tyngdlyftning Lag-SM herrar tyngdlyftning 2000    
475   Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2001    
476   Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2001    
477   Friidrott Patrik Johansson I: 1500 m 2001    
478   Tyngdlyftning Thomas Almgren 62 kg 2001   ryck
479   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001   ryck
480   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001   stöt
481   Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001   sammanlagt
482   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001   ryck
483   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001   stöt
484   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001   sammanlagt
485   Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2001    
486   Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2001    
487   Brottning Martin Lidberg grekromersk 2001    
488   Brottning Eddy Bengtsson grekromersk 2001    
489   Friidrott Mattias Persson 12 km 2001    
490   Friidrott lag terräng män 12 km 2001    
491   Friidrott Anders Szalkai maraton 2001    
492   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2001    
493   Friidrott Henrik Skoog 3000 hinder 2001    
494   Friidrott Henrik Skoog 5000 m 2001    
495   Friidrott Mattias Sunneborn I: längd 2002    
496   Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002   ryck
497   Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002   stöt 
498   Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002   sammanlagt
499   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 105 kg 2002   stöt
500   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 105 kg 2002   sammanlagt
501   Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002   ryck
502   Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002   stöt
503   Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002   sammanlagt
504   Friidrott Maria Richtnér I: femkamp 2002    
505   Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2002    
506   Simning Emma Igelström I: 200 bröst 2002    
507   Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2002    
508   Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2002    
509   Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2002    
510   Brottning Martin Lidberg grekromersk 2002    
511   Friidrott Andrus Klaar tiokamp 2002    
512   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2002    
513   Simning Emma Igelström 50 bröst 2002    
514   Simning Emma Igelström 100 bröst 2002    
515   Simning Emma Igelström 200 bröst 2002    
516   Simning Emma Igelström 200 medley 2002    
517   Friidrott Mattias Sunneborn längd 2002    
518   Friidrott Henrik Skoog 5000 m 2002    
519   Brottning Reza Madadi fristil 2002    
520   Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003   ryck
521   Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003   stöt
522   Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003   sammanlagt
523   Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003   ryck
524   Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003   stöt
525   Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003   sammanlagt
526   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003   ryck
527   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003   stöt
528   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003   sammanlagt
529   Bordtennis Nina Vakkila/Marie Olsson damdubbel 2003    
530   Friidrott Flo Jonsson I: 1500 2003    
531   Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2003    
532   Simning Emma Igelström I: 200 bröst 2003    
533   Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2003    
534   Simning Emelie Kierkegaard I: 50 rygg 2003    
535   Brottning Hamid Mokhtarzadeh grekromersk 2003    
536   Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2003    
537   Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2003    
538   Brottning Martin Lidberg grekromersk 2003    
539   Friidrott stafett damer 4x800 2003    
540   Simning Emma Igelström 200 bröst 2003    
541   Simning Emma Igelström 50 bröst 2003    
542   Simning Emma Igelström 100 bröst 2003    
543   Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2003    
544   Friidrott Patrik Johansson 1500 m 2003    
545   Friidrott Andrus Klaar tiokamp 2003    
546   Brottning Reza Madadi fristil 2003    
547   Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2003    
548   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2004   stöt
549   Brottning Ida Hellström dam 2004    
550   Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2004    
551   Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2004    
552   Brottning Martin Lidberg grekromersk 2004    
553   Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2004    
554   Simning Johanna Sjöberg I: 100 fjäril 2004    
555   Simning Johanna Sjöberg I: 100 fritt 2004    
556   Simning Johanna Sjöberg I: 200 fjäril 2004    
557   Friidrott Henrik Skoog 4 km 2004    
558   Cykel Fredrik Kessiakoff Mtb 2004    
559   Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2004    
560   Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2004    
561   Friidrott Henrik Skoog 3000 hinder 2004    
562   Friidrott Flo Jonsson 1500 m 2004    
563   Brottning Kakhaber Mgrbrisjvilij fristil 2004    
564   Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005   ryck
565   Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005   stöt
566   Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005   sammanlagt
567   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005   ryck
568   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005   stöt
569   Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005   sammanlagt
570   Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2005    
571   Friidrott Flo Jonsson I: 1500 2005    
572   Simning Johanna Sjöberg I: 100 fjäril 2005    
573   Simning Lagkapp damer I: 4x50 medley 2005    
574   Brottning Hamid Mokhtarzadeh grekromersk 2005    
575   Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2005    
576   Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2005    
577   Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2005    
578   Friidrott lag terräng män 4 km 2005    
579   Friidrott Malin Ewerlöf maraton 2005    
580   Simning Johanna Sjöberg 100 fjäril 2005    
581   Simning Lagkapp damer 4x100 medley 2005    
582   Friidrott stafett damer 3x1500 2005    
583   Brottning Kakhaber Mgrbrisjvilij fristil 2005    
584   Tyngdlyftning Jennie Vellner dam 2006   ryck
585   Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2006    
586   Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2006    
587   Friidrott Henrik Skoog 4 km 2006    
588   Friidrott Henrik Skoog 12 km 2006    
589   Friidrott Kent Claesson maraton 2006    
590   Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2006    
591   Simning Lagkapp damer 4x100 medley 2006    
592   Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2006    
593   Cykel Fredrik Kessiakoff mtb 2006    
594   Friidrott Stafett herrar 4x100 m 2006    
595   Simning Konstantin Sundin I: 200 rygg 2006    
596   Simning Stina Gardell I: 200 medley 2006    
597   Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2007    
598   Brottning Theo Thounousidis  grekromersk 2007    
599   Friidrott lag terräng män 4 km 2007    
600   Friidrott Kent Claesson maraton 2007    
601   Simning Konstantin Sundin 200 rygg 2007    
602   Simning Carin Möller 100 rygg 2007    
603   Simning Konstantin Sundin 100 rygg 2007    
604   Simning Carin Möller 200 rygg 2007    
605   Friidrott Lilian Magnusson 10 000 m 2007    
606   Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2007    
607   Friidrott Thomas Nikitin 400 m 2007    
608   Simning Stina Gardell I: 200 medley 2007    
609   Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2008    
610   Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2008    
611   Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2008    
612   Bordtennis Malin Pettersson damdubbel 2008    
613   Bordtennis Mikael Zöögling/Malin Pettersson mixed dubbel 2008    
614   Simning Carin Möller 200 rygg 2008    
615   Friidrott Leif Arrhenius diskus 2008    
616   Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2008    
617   Friidrott Thomas Nikitin 400 m 2008    
618   Friidrott Henrik Skoog halvmaraton 2008    
619   Simning Konstantin Sundin I: 100 rygg 2008    
620   Simning Stina Gardell I: 200 medley 2008    
621   Brottning Jimmy Lidberg fristil 2008    
622   Friidrott Erica Jarder I: längd 2009    
623   Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2009    
624   Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2009    
625   Friidrott Moa Hjelmer I: 200 2009    
626   Friidrott Olle Walleräng I: 1500 2009    
627   Friidrott stafett damer I: 4x200 2009    
628   Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2009    
629   Friidrott lag terräng män 4 km 2009    
630   Friidrott stafett damer 3x1500 2009    
631   Friidrott Niklas Arrhenius kula 2009    
632   Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2009    
633   Friidrott Olle Walleräng 5000 m 2009    
634   Brottning Eddie Svensson fristil 2009    
635   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2009    
636   Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2010    
637   Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2010    
638   Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2010    
639   Friidrott stafett damer I: 4x200 2010    
640   Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2010    
641   Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 2010    
642   Friidrott Olle Walleräng 4 km 2010    
643   Friidrott lag terräng män 4 km 2010    
644   Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2010    
645   Friidrott stafett damer 3x1500 2010    
646   Friidrott Niklas Arrhenius kula 2010    
647   Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2010    
648   Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2010    
649   Friidrott Karim Mohammadi 800 m 2010    
650   Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2011    
651   Friidrott Nil de Oliveira I: 400 2011    
652   Friidrott stafett damer I: 4x200 2011    
653   Friidrott Stafett herrar I: 4x200 2011    
654   Bordtennis Anthony Tran/Daniela Moskovits mixed dubbel 2011    
655   Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2011    
656   Friidrott Anders Szalkai 100 km 2011    
657   Friidrott Daniel Woldu maraton 2011    
658   Friidrott stafett damer 4x100 2011    
659   Friidrott Stafett herrar 4x400 2011    
660   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2011    
661   Simning Stina Gardell 400 medley 2011    
662   Friidrott Niklas Arrhenius kula 2011    
663   Friidrott Nil de Oliveira 100 m 2011    
664   Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2011    
665   Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2011    
666   Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2011    
667   Simning Stefan Nystrand I: 50 fritt 2011    
668   Simning Stefan Nystrand I: 50 fjäril 2011    
669   Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2012    
670   Friidrott Johan Svensson  I: 800 2012    
671   Friidrott Erica Jarder I: längd 2012    
672   Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2012    
673   Friidrott stafett damer I: 4x200 2012    
674   Friidrott Stafett herrar I: 4x200 2012    
675   Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2012    
676   Friidrott Fredrik Uhrbom maraton 2012    
677   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2012    
678   Simning Petros Katsampanis 100 bröst 2012    
679   Simning Stefan Nystrand 50 fritt 2012    
680   Simning Petros Katsampanis 200 bröst 2012    
681   Simning Stina Gardell 400 medley 2012    
682   Friidrott Leif Arrhenius kula 2012    
683   Friidrott Moa Hjelmer 100 m 2012    
684   Friidrott Nil de Oliveira 100 m 2012    
685   Friidrott Erica Jarder längd 2012    
686   Friidrott Johan Svensson  800 m 2012    
687   Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2012    
688   Friidrott Nil de Oliveira 200 m 2012    
689   Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2012    
690   Friidrott Stafett herrar 4x100 2012    
691   Friidrott Stafett herrar 4x400 2012    
692   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2012    
693   Simning Stefan Nystrand I: 50 fritt 2012    
694   Friidrott Angelica Ström I: tresteg 2013    
695   Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2013    
696   Friidrott Erica Jarder I: längd 2013    
697   Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2013    
698   Bordtennis Anthony Tran mixed dubbel 2013    
699   Friidrott Stafett herrar 4x100 2013    
700   Friidrott Stafett herrar 4x800 2013    
701   Friidrott Stafett herrar 4x400 2013    
702   Simning Stina Gardell 400 medley 2013    
703   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2013    
704   Simning Stina Gardell 200 medley 2013    
705   Friidrott Leif Arrhenius kula 2013    
706   Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2013    
707   Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2013    
708   Friidrott Erica Jarder längd 2013    
709   Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2014    
710   Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2014    
711   Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2014    
712   Friidrott Stafett herrar 4x800 2014    
713   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2014    
714   Friidrott Daniel Woldu maraton 2014    
715   Tyngdlyftning Zita Cseh dam 2014   stöt
716   Tyngdlyftning Zita Cseh dam 2014   sammanlagt
717   Simning Michelle Coleman 200 rygg 2014    
718   Simning Stina Gardell 400 medley 2014    
719   Simning Michelle Coleman 100 rygg 2014    
720   Simning Lagkapp damer 4x100 medley 2014    
721   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2014    
722   Brottning Kim Stenberg fristil 2014    
723   Friidrott Leif Arrhenius kula 2014    
724   Friidrott Isabelle Eurenius 100 m 2014    
725   Friidrott Daniel Ståhl diskus 2014    
726   Friidrott Erica Jarder längd 2014    
727   Friidrott Nil de Oliveira 200 m 2014    
728   Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2014    
729   Simning Michelle Coleman I: 200 rygg 2014    
730   Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2014    
731   Friidrott lag terräng män 4 km 2014    
732   Friidrott lag terräng män 12 km 2014    
733   Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2015    
734   Friidrott Erica Jarder I: längd 2015    
735   Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2015    
736   Friidrott Johan Walldén I: 1500 2015    
737   Friidrott Stafett herrar I: 4x200 2015    
738   Bordtennis Jennifer Jonsson damsingel 2015    
739   Bordtennis Jennifer Jonsson/Stina Zetterström damdubbel 2015    
740   Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2015    
741   Friidrott Stafett herrar 4x800 2015    
742   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2015    
743   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2015    
744   Simning Stina Gardell 400 medley 2015    
745   Cykel Calle Friberg mtb 2015    
746   Friidrott Elias Håkansson slägga 2015    
747   Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2015    
748   Friidrott Daniel Ståhl kula 2015    
749   Friidrott lag terräng kvinnor 8 km 2015    
750   Simning Stina Gardell I: 400 medley 2015    
751   Brottning Abulaziz Hussein grekromersk 2016    
752   Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2016    
753   Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2016    
754   Friidrott Elin Westerlund I: 60 häck 2016    
755   Friidrott Erica Jarder I: längd 2016    
756   Friidrott Stafett damer 4x100 2016    
757   Friidrott Stafett herrar 4x800 2016    
758   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2016    
759   Simning Lagkapp damer 4x100 fritt 2016    
760   Simning Michelle Coleman 200 rygg 2016    
761   Simning Stina Gardell 400 medley 2016    
762   Simning Lagkapp damer 4x200 fritt 2016    
763   Simning Michelle Coleman 400 fritt 2016    
764   Simning Michelle Coleman 100 fritt 2016    
765   Brottning Vahan Juharyan fristil 2016    
766   Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2016    
767   Friidrott Malin Liljestedt 10 000 m 2016    
768   Friidrott Daniel Ståhl kula 2016    
769   Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2016    
770   Friidrott Daniel Ståhl diskus 2016    
771   Friidrott Gladys Bamane 200 m 2016    
772   Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2016    
773   Friidrott lag terräng män 12 km 2016    
774   Simning Lagkapp damer I: 4x200 fritt 2016    
775   Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2016    
776   Simning Emma Wahlström I: 200 2016    
777   Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2016    
778   Simning Lagkapp damer I: 4x100 medley 2016    
779   Friidrott Daniel Ståhl I: kula 2017    
780   Friidrott Gladys Bamane I: 200 2017    
781   Friidrott Stafett herrar I: 4x200 2017    
782   Friidrott Stafett damer 4x100 2017    
783   Friidrott Mikaela Larsson maraton 2017    
784   Friidrott Robel Fshia 10 km 2017    
785   Simning Lagkapp damer 4x100 fritt 2017    
786   Simning Michelle Coleman 200 rygg 2017    
787   Simning Michelle Coleman 100 rygg 2017    
788   Simning Lagkapp damer 4x200 fritt 2017    
789   Simning Emma Sundstedt 1500 fritt 2017    
790   Friidrott Lag-SM damer friidrott 2017    
791   Friidrott Daniel Ståhl diskus 2017    
792   Friidrott Aina Griksaite tresteg 2017    
793   Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2017    
794   Friidrott Leif Arrhenius kula 2017    
795   Friidrott lag terräng män 12 km 2017    
796   Simning Emma Sundstedt I: 1500 2017    
797   Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2018    
798   Friidrott Irene Ekelund I: 60 m 2018    
799   Friidrott Aina Griksaite I: tresteg 2018    
800   Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2018    
801   Friidrott Kalle Berglund I: 1500 2018    
802   Bordtennis Ellen Holmsten damdubbel 2018    
803   Friidrott Stafett damer 4x100 2018    
804   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2018    
805   Friidrott Mikaela Larsson maraton 2018    
806   Brottning Abdullatif Khaivi fristil 2018    
807   Friidrott Aina Griksaite tresteg 2018    
808   Friidrott Daniel Ståhl kula 2018    
809   Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2018    
810   Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2018    
811   Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2018    
812   Friidrott Daniel Ståhl diskus 2018    
813   Friidrott Kalle Berglund 5000 m 2018    
814   Friidrott lag terräng män 4 km 2018    
815   Friidrott lag terräng män 12 km 2018    
816   Simning Michelle Coleman I: 50 fritt 2018    
817   Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2018    
818   Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2018    
819   Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2018    
820   Friidrott Lisa Havell I: 3000 2019    
821   Friidrott Irene Ekelund I: 60 m 2019    
822   Friidrott Robel Fshia halvmaraton 2019    
823   Friidrott Stafett herrar 4x1500 2019    
824   Friidrott Mikaela Larsson maraton 2019    
825   Friidrott Robel Fshia 10 km 2019    
826   Friidrott Lag-SM damer friidrott 2019    
827   Simning Michelle Coleman 100 rygg 2019    
828   Simning Emma Sundstedt 400 fritt 2019    
829   Simning Emma Sundstedt 800 fritt 2019    
830   Simning Emma Sundstedt 1500 fritt 2019    
831   Friidrott Irene Ekelund 100 m 2019    
832   Friidrott Ásdís Hjálmsdottir spjut 2019    
833   Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2019    
834   Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2019    
835   Friidrott Emma Tuvesson 100 häck 2019    
836   Friidrott Daniel Ståhl diskus 2019    
837   Friidrott Irene Ekelund 200 m 2019    
838   Friidrott Mohammad Reza  4 km 2019    
839   Friidrott lag terräng män 4 km 2019    
840   Friidrott lag terräng män 10 km 2019    
841   Simning Robin Hansson I: 200 fritt 2019    
842   Simning Michelle Coleman I: 50 fritt 2019    
843   Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2019    
844   Simning Michelle Coleman I: 200 rygg 2019    
845   Simning Isak Eliasson I: 1500 fritt 2019    
846   Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2019    
847   Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2019    
848   Friidrott Elias Håkansson I: vikt 2020    
849   Friidrott Moa Hjelmer I: 200 m 2020    
850   Friidrott Moa Hjelmer I: 400 m 2020